Pojistné události dopravní nehody

Poskytujeme pomoc poškozeným klientům při dopravních nehodách a kompletní likvidace pojistných událostí.

Jako smluvní partner a zástupce pojišťoven vám pomůžeme celý průběh likvidace pojistné události usnadnit a vyřešit přímo v našem autoservise bez jakýchkoliv zbytečných průtahů.

Aby celý proces likvidace proběhl bez problémů, standardně a rychle, je za potřebí splňovat určité podmínky a doložit potřebné doklady k likvidaci pojistné události:

  • protokol (zápis) o dopravní něhodě, který bude řádně, čitelně a správně vyplněn. Pokud si nebudete jisti správností vyplnění tohoto formuláře, jsme Vám vždy k dispozici na nonstop telefoním čísle +420 777 829 106, kde Vám rádi poradíme. Můžeme také přijet na místo dopraní nehody, kde za Vás vše vyplníme a provedeme fotodokumentaci přímo z místa dopravní nehody. V případě, že na Vašem vozidle nebo na vozidle druhého účastníka silničního provozu mohla přesahovat částku vyšší jak 100.000,-, vznikne škoda třetí osobě, nebude rozhodnuto o vině nebo dojde ke zranění osob, musíte v těchto případech volat Policii ČR.
  • VTP (velký technický průkaz) – pokud bude vozidlo leasingové společnosti nebo autopůjčovny, zažádá se o kopii.
  • zelená karta – pojistná smlouva – pojistná smlouva je důležitá tehdy, kdy budete uplatňovat škodu z havarijního pojištění. U každého havarijního pojištění je samozřejmostí spoluúčast. Výši spoluúčasti si sjednává klient sám a při pojistné události bude odečtena z pojistného plnění. Tuto spoluúčast je klient povinnen uhradit při předání vozidla po opravě v autoservise.
  • řidičský průkaz osoby, která byla v době pojistné události (dopravní nehody) řidičem poškozeného vozidla
  • plná moc – doloží řidič, který byl v době dopravní nehody účastníkem, avšak není majitelem havarovaného vozidla. Tato plná moc bude vystavena majitelem havarovaného nebo jinak pošozeného vozidla řidiči.
  • devinkulace – v případě, že je vozidlo na úvěr nebo leasing je nutné doložit číslo leasingové smlouvy či úvěru, abychom mohli o devinkulaci zažádat u leasingové společnosti za klienta

Tyto podklady jsou nutné k vyřízení pojistné události. Při předložení těchto formalit můžeme započít nahlášení dopravní nehody na pojišťovně, provést prohlídku s fotodokumentací vozidla a opravu Vašeho vozidla.

Během opravy vašeho vozidla můžete BEZPLATNĚ využívat náhradního vozidla.

POZOR, POJIŠŤOVNY NEHRADÍ:

  • spoluúčast u havarijně pojištěných vozidel
  • DPH u fyzických osob které jsou plátci DPH
  • DPH u právnických osob